Sádlík tým 2018 na Masarykově okruhu v Brně

3023

Na Masarykově okruhu v Brně těsně před 18 hodinou utichnou burácející motorky těch nejsilnějších kubatur, na okruh vjedou cyklisté na silničních kolech a Velká cena kola SVORADA může začít.

Je skvělé kroužit na silničních kolech po perfektním povrchu na okruhu vyhrazeném jenom cyklistům. Je také skvělé alespoň část okruhu absolvovat vedle tak slavného cyklisty jakým je Ján Svorada, vítěz mnoha etap na nejprestižnějších etapových závodech a také vítěz etapy Tour de France 2001, která skončila v Paříži na Champs-Elysées. Na jedné z fotografií je Ján Svorada úplně vlevo a Martin s Tomem na opačné straně řady, která se jen na krátkou chvíli vytvořila možná jenom proto, aby ji týmová fotografka Zdenka mohla zachytit. 
Na další fotografii vedoucí Sádlík týmu Martin gratuluje nejstaršímu členu Vladimírovi k absolvování závodu a zároveň je zřejmé, že nešlo jen o gratulaci. Správný vedoucí týmu jde ostatním členům osobní příkladem a tak si může dovolit kritizovat nejen Vladimírovu nízkou úroveň trénovanosti ale také značnou nadváhu. Výmluvy, že závodit v kategorii 50+ je obtížné nejsou vedoucím akceptovány a tak bude muset Vladimír na sobě zapracovat.


Pro trénink a přípravu na závody může velmi dobře posloužit okruh kolem dostihové dráhy ve Slušovicích. Úvodní snímek Sádlík týmu 2018 byl pořízen na slušovickém okruhu.
Foto: Zdenka Bednaříková