Sádlík tým - na cestě za zákazníkem - Třeboňsko

  6312

Znovu na cestě… volný překlad názvu skladby „On The Road Again“ od Willie Nelsona, interpretována nezapomenutelnou country legendou Michalem Tučných by mohla znít na cestě Sádlík týmu za zákazníky, tentokrát z Třeboňska, krajiny rybníků. Na úvodní fotografii je cyklostezka u rybníka Hejtman, zachycená v podvečerní atmosféře.

Senior manažer Vladimír (70) na vyjížďce s nejmladším členem Sádlík týmu Matyášem (8) po nádherné, nové asfaltové cestě mezi rybníky Vyšehrad a Stolec. Už pouhý pohled na vodní plochu rozdělenou cestou, která je lemována alejí vzrostlých dubů, evokuje emoce… No a projet se po absolutně rovném a hladkém povrchu na kole, tak to je neskutečný zážitek. Už se moc těším, jak se tady někdy proletíme na silničních kolech. Jen namátkou, v jižních Čechách jsme židle Sádlík dodávali do kulturních domů v obcích Hartmanice a Halámky. Rád vzpomínám také na paní Vladislavu Babincovu, ohýbané židle Bohemia a dřevěný stůl Kasparov slouží už několik let na její chalupě poblíž Týna nad Vltavou.

V kempu Veronika, na břehu rybníka Hejtman, je skvělé zázemí a vstřícní majitelé. Na molu se dají krmit krotké kachny a tak si to Maty náležitě užívá. Molo jsme také rádi využili pro krátkou rozcvičku Sádlík týmu.

Na rybníku Stolec labuť majestátně připlula k Matymu. S vidinou něčeho dobrého k snědku neváhala za ním jít až na břeh! A šla by klidně dál, až na silnici, a tak jsme ji museli zahnat zpět do vody.

Příroda je, kromě mnoha jiných nenahraditelných funkcí, také zdrojem neomezené inspirace pro všechny umělce. Tvar labutího krku je bezesporu jedním z nejkrásnějších „designérských“ výtvorů přírody. K tomu už jen P. I. Čajkovskij a jeho Labutí jezero.      

Maty chodí do oddílu karate už druhým rokem a jeho údery, byť cvičné, jsou už velmi účinné a tak má zákaz zkoušet je na bratrovi Lukym. Děda Vladimír někdy poslouží jako sparring partner, ovšem s patřičným krytím.        

Rybník Hejtman v podzimní kráse.