Setkání

3301

Začátkem roku 2020 jsme začali spolupracovat s nakladatelstvím Vltava Labe Media, které vlastní regionální Deníky v celé České republice.  Součástí spolupráce bylo i setkání s představiteli Jihomoravského kraje, a to u příležitosti dvacátého výročí jeho založení. Pro nás bylo důležité potkat se s Evou Zemčíkovou-Antošovou z nakladatelství Vltava Labe Media a promluvit si s ní o podobě prezentace firmy Sádlík v připravované příloze všech deníků. Tu vydalo právě ve spojitosti s dvacátým výročím založení kraje. 

Na programu byla diskuse o dalším rozvoji Jihomoravského kraje. 


 Zástupce firmy Sádlík Vladimír Bednařík pohovořil s historicky prvním hejtmanem Stanislavem Juránkem, který stál u zrodu Jihomoravského kraje před dvaceti lety.  Stanislav Juránek se zajímal o stoletou historii firmy Sádlík. Přítomní ho ujistili, že Vladimír Bednařík firmu nezakládal. Byl to v roce 1919 František Sádlík, který si tímto začal plnit sen o vybudování dřevoprůmyslového podniku v Moravském Písku.         

Fotografických zkušeností není nikdy dost, a tak byla diskuse s profesionálním fotografem Deníku Attilou Rackem z nakladatelství Vltava Labe Media velmi přínosná.

Napsal: Vladimír Bednařík
Foto:     Deník/Attila Racek
              Sádlík/Radek Adamec