Dřevěná křesla

Dlouze jsme přemýšleli o tom, co bychom uvedli o Františkovi Sádlíkovi jako první a nejdůležitější... Je to Radost z Práce. Radost z práce konstruktéra, zlepšovatele a vynálezce. Radost z práce na kvalitních výrobcích, které slouží lidem mnoho let. Radost z práce pro její samou podstatu a to i v době po znárodnění jeho vlastního podniku v 1948. Radost z práce koncentrovaná do celoživotního hesla Františka Sádlíka  „Mysli, mysli a pracuj“

6391   

Pravdou je, že po znárodnění se n.p. podnik TON,  kde František Sádlík pracoval, ještě nějakou dobu jmenoval Thonet a to po svém zakladateli Michaelu Thonetovi. Proto je také na fotografii níže text: František Sádlík (uprostřed) mezi nejmladšími Thoneťáky. A to je také důvodem proč se v Moravském Písku firmě Sádlík říká, po staru, Thonet.

6392

Na Patentní listině „Ohýbací stroj na dřevo“ kromě původce vynálezu Františka Sádlíka z Moravského Písku, je uveden také přihlašovatel Thonet Bystřice, národní podnik. 

6393 

Dřevěné křeslo od Sádlíka-výrobce židlí a stolů, Arol nebo Arisu může být doplněno o úchop, kterému říkáme 1G . Úchop slouží k snadnějšímu odtažení nebo přisunutí dřevěného křesla, přesněji polokřesílka, od stolu a to jen jednou rukou. Kromě 1G může být, na přání zákazníka, dřevěné křeslo vybaveno područkami.      

6394

Ve výrobě židlí a stolů u firmy Sádlík se v balírně často sejdou různé zakázky směřující k různým zákazníků v tuzemsku i v zahraničí. Dřevěné, čalouněné židle Selima, na obrázku dole vlevo, budou sloužit v Německu, asi v nějakém malém bistru, protože jsou objednány s nejmenšími velikostmi sedáků S38. Zato čalounění židlí je pravou hovězí kůží. Zabarvení kůže do fialova krásně kontrastuje s přírodní barvou bukového dřeva.

6395

Manželé Dagmar a Pavel Veselí ze Mstišova, části obce Dubí pod Krušnými horami již čekají na svá dřevěná křesla Arol s úchopem, které jsou připraveny k balení za dřevěnými, čalouněnými židlemi Selima.  

6396  

Paní Dagmar Veselá a  její manžel Pavel mají velkou rodinu a tak objednali také masivní, rozkládací stůl Topalov a více dřevěných křesel ARol P než se vlezlo do našeho záběru v ateliéru, viz níže. Setkávání velké rodiny u jednoho stolu to je v životě nejdůležitější, je to na čem skutečně záleží …

6397

My ve firmě Sádlík jsme moc rádi, že můžeme za svojí prací a svými výrobky stát. Snažíme se, aby výrobky s logem Sádlík přinášeli lidem po dlouhá léta radost a potěšení.      

6398