Dřevěná křesla

 Dřevěné křeslo Sádlík, firemní vlajková loď, symbol maximálního pohodlí, je použitelné i jako jídelní křeslo. Naše dřevěná křesla, AROL, ARISU jsou klasické, po desetiletí ověřené konstrukce a nadčasového designu. Velká plocha opěradla dřevěného křesla může být místem pro personifikaci formou gravírování různých motivů. Dobrý pocit ze sezení může evokovat myšlenky, na kterých skutečně záleží. Jídelní křeslo Sádlík kontrastuje s moderním designem křesel TON, zejména křesla Merano od Alexandra Guflera. Obdivujeme i jiné designery křesel TON například Jaroslava Juřicu. Náš zakladatel František Sádlík po znárodnění v roce 1948 pracoval v n.p. TON, pod kterým v padesátých letech patentoval pět ohýbaček na dřevo.

Dlouze jsme přemýšleli o tom, co bychom uvedli o Františkovi Sádlíkovi jako první a nejdůležitější... Je to Radost z Práce. Radost z práce konstruktéra, zlepšovatele a vynálezce. Radost z práce na kvalitních výrobcích, které slouží lidem mnoho let. Radost z práce pro její samou podstatu a to i v době po znárodnění jeho vlastního podniku v 1948. Radost z práce koncentrovaná do celoživotního hesla Františka Sádlíka  „Mysli, mysli a pracuj“

6391   

Pravdou je, že po znárodnění se n.p. podnik TON,  kde František Sádlík pracoval, ještě nějakou dobu jmenoval Thonet a to po svém zakladateli Michaelu Thonetovi. Proto je také na fotografii níže text: František Sádlík (uprostřed) mezi nejmladšími Thoneťáky. A to je také důvodem proč se v Moravském Písku firmě Sádlík říká, po staru, Thonet.

6392

Na Patentní listině „Ohýbací stroj na dřevo“ kromě původce vynálezu Františka Sádlíka z Moravského Písku, je uveden také přihlašovatel Thonet Bystřice, národní podnik. 

6393 

Dřevěné křeslo od Sádlíka-výrobce židlí a stolů, Arol nebo Arisu může být doplněno o úchop, kterému říkáme 1G . Úchop slouží k snadnějšímu odtažení nebo přisunutí dřevěného křesla, přesněji polokřesílka, od stolu a to jen jednou rukou. Kromě 1G může být, na přání zákazníka, dřevěné křeslo vybaveno područkami.      

6394

Ve výrobě židlí a stolů u firmy Sádlík se v balírně často sejdou různé zakázky směřující k různým zákazníků v tuzemsku i v zahraničí. Dřevěné, čalouněné židle Selima, na obrázku dole vlevo, budou sloužit v Německu, asi v nějakém malém bistru, protože jsou objednány s nejmenšími velikostmi sedáků S38. Zato čalounění židlí je pravou hovězí kůží. Zabarvení kůže do fialova krásně kontrastuje s přírodní barvou bukového dřeva.

6395

Manželé Dagmar a Pavel Veselí ze Mstišova, části obce Dubí pod Krušnými horami již čekají na svá dřevěná křesla Arol s úchopem, které jsou připraveny k balení za dřevěnými, čalouněnými židlemi Selima.  

6396  

Paní Dagmar Veselá a  její manžel Pavel mají velkou rodinu a tak objednali také masivní, rozkládací stůl Topalov a více dřevěných křesel ARol P než se vlezlo do našeho záběru v ateliéru, viz níže. Setkávání velké rodiny u jednoho stolu to je v životě nejdůležitější, je to na čem skutečně záleží …

6397

My ve firmě Sádlík jsme moc rádi, že můžeme za svojí prací a svými výrobky stát. Snažíme se, aby výrobky s logem Sádlík přinášeli lidem po dlouhá léta radost a potěšení.      

6398